Tíz hónap börtönt kapott választási csalásért egy férfi
Hamis ajánlóíveket adtak le, hogy nyilvántartásba vegyék őket. Az államkincstár mindkét esetben folyósította a pártnak a nyilvántartásba vétel után járó összeget.
Hamis ajánlóíveket adtak le, hogy nyilvántartásba vegyék őket. Az államkincstár mindkét esetben folyósította a pártnak a nyilvántartásba vétel után járó összeget.
Az Origo Párt képviselőjelöltje állhat a bíróság elé választás rendje elleni bűntett miatt.
Komárom-Esztergom megye 2. számú körzetében lehetett a hamisítókra voksolni.
A vádirat szerint a jelöltek ajánlóívein olyanok adatai és aláírásai szerepeltek, akik nem adtak ajánlást a jelölteknek vagy már elhunytak.
Jelenleg 22 büntetőeljárás zajlik, 10 ügy iratai vádemelési javaslattal már az ügyészségnél van.
Adatokkal élt vissza és hamis aláírásokkal nyújtott be ajánlóíveket az előző országgyűlési választáson két nő, akik ellen most emeltek vádat. Az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetést indítványoz.
A Központi Nyomozó Főügyészség választás rendje elleni bűntett miatt emelt vádat a Jobbik országgyűlési képviselője ellen a Kecskeméti Törvényszéken – áll a Központi Nyomozó Főügyészség közleményében.
Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) a magyar választásokon is rajta tartotta a szemét. A tapasztalatokról Alexander Shlykkel, a szervezet Demokratikus Intézmények és Emberi Jogok Hivatalának választási részlegének vezetőjével készített interjút a Népszava.
Vajon mindent rendben fog találni a szervezet az kormánypártnál, amelynek 2010-ig tagja volt?
Pedig van, amelyiknél több mint 350 millió landolt.
Érdekes anomáliára világított rá az MTA-nak a 2018-as választás tanulságait elemző tanulmánykötete egyik írása: ha a választók kétharmada szerint az elmúlt négy évben nőtt a korrupció az országban, és majdnem minden párt korruptnak tekinthető, akkor miért szavaztak óriási arányban bizalmat annak a pártnak, amelyet a legkorruptabbnak tartanak? A választ nem spoilerezzük, de mindenképp aggasztó a tény, hogy a javíthatatlannak gondolt rendszer egyre többeket kiábrándult passzivitásba hajt.
A K-Monitor feketelistáján névvel együtt böngészhetők azok a jelöltek, akik szavazatok helyett valószínűleg inkább kampánytámogatásra utaztak.
Csak három párt fizette vissza teljes egészében a kampányra felvett állami pénzt, mert nem érte el az 1 százalékot. Tizenhárom párt semmit nem törlesztett.
A Nyíregyházi Törvényszék úgy látja, a távoltartási végzés, meg a politikusra szerelt nyomkövető bőven elegendő.
Most először állt a nyilvánosság elé a választás óta Vona Gábor. A Jobbik korábbi elnöke az áprilisi eseményekről, a kampányról és Orbán rendszeréről is beszélt.
A kétharmad igazán hű volt nevéhez: abban a tíz szavazókörzetben, amelyben július 15-én előrehozott önkormányzati választást tartottak, meg tudta őrizni áprilisi szavazói kétharmadát. És az ellenzék? Az adatokat alapján jogos lenne visszakérdezni: miféle ellenzék?
Ron Werber szerint egyelőre nem kaptak választ leveleikre az LMP-től, pedig ők tárgyalnának. Ha más úton nem megy, bíróságon rendezik a vitát.
Csalhatott az Iránytű Párt, a Kell az Összefogás Párt, valamint a Rend és Elszámoltatás Párt. De még az LMP-s Ungár Péter ajánlása miatt is feljelentést tett valaki a rendőrségen.
Lehet-e több a választási eredménynél az utána levő gyűjtés eredménye? Vélemény.
Újabb fideszes gazdasági talentumokra derítettek fényt a szerdán közzétett kampányelszámolások. A kis pártok sírva könyöröghetnek a receptért.